Alo 170 İhbar Sorgulama

Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışanların işyerleri ile ilgili eleştiri, soru, öneri, başvuru, ihbar, şikayet ve taleplerini etkin bir şekilde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuş bir servistir.

Çalışanlar dilerlerse çalıştıkları firma hakkında şikayet ihbarında bulunabilirler. SGK denetmenleri ihbar edilen firmaya ziyaret gerçekleştirerek, şikayet konusu hakkında denetimde bulunurlar. Denetim sonucunda şikayette belirtilenler doğruysa ilgili firmaya çeşitli yaptırımlar ya da cezalar uygulanır.

Ancak yapılan şikayet ya da talebin ne durumda olduğunu takip etmek gerekmektedir. Alo 170 ihbar sorgulama nasıl yapılır, alo 170 sorgulamasını nasıl yapacağım diye merak ediyorsanız, dilerseniz 170 numarasını arayarak dilerseniz de tek bir tıklama ile ihbarınızı sorgulayabilirsiniz. 170 İhbar sorgulama yaparak başvurunuzu takip etmiş ve hangi aşamada olduğu hakkında bilgi almış olursunuz.

Sorgulama yapmak için aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir;

http://www.alo170.gov.tr/

Aramalar:

www alo170 gov tr,sgk şikayet sorgulama,170 başvuru sorgulama,alo 170 ihbar sorgulama,sgk şikayet takip,alo 170 başvuru sorgu

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi