Motorlu Taşıtlar Vergisini Sorgulamak

Motorlu Taşıtlar Vergisini Sorgulamak

Motorlu taşıtlar vergisi ödemesi nereye yapılacak, MTV kaç para ödenecek gibi soru işaretleriniz varsa ve nereyi arayacağınızı bilmiyorsanız, bizi arayın biz size aracınızın borcu ya da ödemesi hakkında hemen bilgi verelim.

Tüm araç sahipleri her yıl yılda iki kez olmak üzere Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemekle yükümlüdür. Kara taşıtlarının dışında; uçak, helikopter ve motorlu deniz taşıtları da bu vergiye tabi olan araçlar arasında yer almaktadır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi, Karayolları Trafik Kanunu’na istinaden trafik şubelerine kayıtlı bulunan motorlu taşıtlar bu vergiye tabidir. Motorlu aracın trafik sicil kaydı başladıktan sonra ödenmeye başlanan MTV, sicil kaydı silinene kadar ödenmeye devam eder. Vergilerin ödenmemesi ve geciktirilmesi durumunda, araç sahiplerine gecikem cezası uygulanır.

Yılın ilk taksiti ödenmediğinde, ikinci taksitte ilk olarak önceki borçlar tahsil edilmektedir. Eğer araç sahibi hiçbir vergi ödemesi yapmamışsa, ilk olarak araç sahibi bir mektup gönderilerek uyarılır, halen ödeme işlemi gerçekleşmezse Maliye Bakanlığı’nın yeni uygulamasıyla, araç sahibinin banka hesaplarına bir haciz konarak tüm ödenmemiş vergilerin tutarı tahsil edilir.

Motorlu taşıtlar vergisi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız ama nereyi arayacağınızı bilmiyorsanız bizi arayın ve konuyla ilgili detaylı bilgi edinin. Müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek tüm MTV sorgulama konularında bilgi alın.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi