İnternetten Güncel Sorgulama İşlemi

İNTERNETTEN GÜNCEL SORGULAMA İŞLEMİ

Ülkemizde bulunan adliyelerde ceza, hukuk ve icra sistemi,  vatandaşların adliyelerde ki      işlemlerini  kolaylaştırmak, zamandan ve iş yoğunluğundan tasarruf sağlamak için elektronik sistem üzerinden ulaşım imkanı getirmiştir. Bu sistemin adı Uyap sistemidir. Uyap sistemi bulunduğunuz il ya da il dışında hakkınızda yürütülen herhangi bir dava konusunda evinizdeki internet imkanı doğru ve hata payı olmadan kesin bilgi sahibi olmanıza fayda sağlar. İstanbul Kartal da davanız mı var ? Kartal’a gitmeden evinizdeki internetten Kartal 2.Asliye Hukuk Mahkemesi Dava Sorgulama yazarak, davanızın detaylarını öğrenebilirsiniz.

Sorgulama işlemini güvenli, kesin ve doğru olarak yapabilmemiz için elektronik devlet şifremizin olması yeterlidir. Bir işyerinde sigortalı olarak çalışıyorsak ve  12 aylık ssk sorgulama işlemi yapmamız gerekiyorsa Sgk.gov.tr’ye girip sigortalı çalışan sorgula şablonuna tıklayıp e-devlet şifremizi yazdığımız takdirde  sorgulama işlemini tamamlamış ve çalıştığımız gün sayısını öğrenebiliriz.

Sigorta borcumuzu merak ediyor ve öğrenmek istiyorsak, elektronik devlet şifremiz olmadan da Sgk’nın resmi sitesine girerek sigortalı çalışan kısmına girerek 60/g borç sorgulama işlemini yukarıda belirttiğimiz aşamaları takip ederek bir takım güvenlik sorularını aştığımız takdirde güvenli şekilde işlemimizi yapabiliriz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi