Adli Dava Bilgisi Alma

Adli dava bilgisi alma

Adli davalar hakkında bilgi almak için artık adliyelerde zaman harcamaya gerek kalmadan internetten sorgulama yapılarak da bilgi alınabilir. Adli dava sorgulama ile isteyen her vatandaş e devlet sisteminden kendisi ile ilgili davalar hakkında bilgi alabilir. Açılan davalar ile ilgili bilgi almak isteyenlerin e devlet sistemine giriş yapması gerekir.

E devlet sistemine giriş yapılması için öncelikle e devlet şifresinin alınması gerekir. Şifresi ile sisteme giriş yapanlar adli dava sorgu ile var olan davalarına ilişkin her türlü bilgiyi kolaylıkla sistemden alabilirler. Her vatandaş TC kimlik numarası ve e devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapabilir.

E devlet sisteminden adli dava bilgisi almak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak kolayca bilgi sahibi olabilir. Bu sistemde her vatandaş için aranan pek çok konuda bilgi olması nedeni ile sisteme şifre ile giriş yapılması gerekir. Adli dava dosyası için kişisel bilgiler ile internetten giriş yapılarak adli dava dosya sorgulama yapılması sonuç alınması için gereklidir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi