İcra Nasıl Takip Edilir?

Bütün icra ve haciz takiplerinizi İcra Takip Servisimiz ile yapabilirsiniz. Peki icra nedir, nasıl takip edilir?

İcra, borçlu bir kimse ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu inkar ederek ve ya ödeme konusunda ihmal ederek yerine getirmediğinde, alacaklı taraf alacağını kendisi zor kullanarak alamaz, bu yasalara aykırıdır. Alacak için yapılacak işlemler ancak devlet tarafından yapılabilir. Yürütülen işlemlere icra ve alcağın tahsil edilmesi işlemine de haciz denir.

Alacaklının başvurusu ile yasal hakkı olan alacağı, devlet gücüyle borçludan alınır ve hak sahibine verilir. Bu işleme haciz denmektedir. Alacağın tahsilatı için öncelikle bir icra davası açılmalıdır. İcra davası sonuçlandığında artık alacağın tahsilatı yani haciz için gerekli işlemler uygulanmaya başlar.

İcradaki bir dosya ne durumda, hangi aşamada, icra dosyası ne zaman sonuçlanır, haciz işlemi ne zaman uygulanır gibi tüm sorularınız için ise servisimizden kolayca bilgi alabilirsiniz. Üstelik adliyeye gitmeden, ya da resmi mercileri aramaya çalışmadan, sadece bizi arayarak tek bir telefon ve tek bir müşteri temsilcimiz ile görüşerek bunu başarabilirsiniz.

Artık nereyi arayacağım, nasıl öğreneceğim diye düşünmenize, yorulmanıza, strese girmenize gerek yok. Oturduğunuz yerden, nerede olursanız olun, telefon hattınız ne olursa olsun bizi arayın İcra takibi işlemi yapın.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi