SGK’dan Emeklilik Olmak

 

SGK’dan Emekli olabilmek için öncelikle bir takım kriterlere uygun olmak gerekmektedir. Prim gün sayısı, sigortalılık başlangıç tarihine, yaşa göre değişmektedir. Hesaplama işlemleri için devletin resmi sitesinden bilgi alınabilir.

Emekli olmak için ilgili kuruma gerekli evraklarla başvuruda bulundunuz. Ancak işlemler ne zaman sonuçlanacak, ne zaman resmi kağıtlar adrese gönderilecek bilmiyorsunuz. Bunu öğrenmek için aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız yeterlidir. Öncelikle devletin yasalar gereği belirlediği bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Öncelikle gerekli olan prim gün sayısının ödenmiş olması, emekli olacak kişinin yaşının uygun olması, hem yaş hem de prim gününün paralel olması ve gerekli evraklarla ile birlikte ilgili kuruma başvuru yapmış olması gerekmektedir.

SGK’dan Emekli olmak için hizmet dökümü alabilmenize gerekli olan şey e-devlet şifrenizdir. Size en yakın postaneden alacağınız bir e-devlet şifresi ile devletin resmi internet sitesinden SGK emeklilik sorgulama yapın ve emekliliğinize ne kadar kaldığını öğrenin.

 

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi