Ne Zaman Emekli Olacağımı Öğrenmek İstiyorum

 

Herkes emeklilik yaşını öğrenmek ister. Genç yaşlı fark etmeden her vatandaş ne zaman emekli olacağını bilmek haklı olarak bilmek istemektedir. Ne zaman emekli olurum, emeklilik yaşım kaç, emekli olmak için ne kadar çalışmam gerek gibi sorularınız için Emeklilik hesaplaması için resmi kurumlara gitmeye gerek kalmadı çünkü devlet hesaplama işlemlerini online olarak sorgulamanıza imkan sunan sistem geliştirdi. Aşağıda paylaştığımız linki tıklarsanız siz de emeklilik yaşınızı öğrenebiliresiniz.

Emeklilik hesaplarken nelere dikkat edilmedilir. Ödenen prim gün sayısı, emekliliği hesaplanacak kişinin doğum tarihi, sigortalılık giriş tarihi gibi bilgilerin net olmasına dikkat edilmelidir. Emeklilik hesaplanacak olan kişi bu istenen bilgileri sisteme doğru girdiği taktirde, emeklilik yılı ve yaşı bir kaç dakika içerisinde hesaplanmış olacaktır.

Ne zaman emekli olabilirim sorgulaması yapmak artık çok kolay. Hizmet dökümü sorgulaması için resmi kurumlara giderek zaman kaybetmeniz gerekmiyor. SSK hizmet dökümü artık devletin sunduğu resmi internet sitesinden kolayca elinizin altında.

Emeklilik için SGK hizmet dökümü alabilmeniz için gerekli olan şey e-devlet şifrenizdir. Postaneden alacağınız bir e-devlet şifresi ile devletin resmi internet sitesinden SGK emeklilik sorgulama yapın ve emekliliğinize ne kadar kaldığını öğrenin.

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi