Emeklilik Sorgulaması İçin SSK’dan Sorgulama Yapmak

Emekli olmak için sorgulama SSK’nın resmi sitesi üzerinden emeklilik ve prim gün sayısı sorgulaması yapmak için yapılması gereken e-devlet şifresi ile giriş yapmak ve sistemin sizden istediği bilgileri doldurmak. Bu bilgileri doldurduktan sonra sistem sizlere hem prim gün sayınızı verecek hem de emeklilik yaşınızı söyleyecek.

Emeklilik hakkında bilgi almak istiyorum, emekliliğe hak kazanmak için ne kadar çalışamk gerekir, emeklilik hakkında bilinmesi gerekenler, Emeklilik için ne kadar prim ödemek gerekir, Emekli olmak için kaç yıl çalışmalıyım gibi tüm sorularınız için doğru yanıtları devletin vatandaşa sunduğu özel resmi siteden alabilirsiniz.

Kaç yaşında emekli olacağım sorgulaması yapmak artık çok kolay. Hizmet dökümü sorgulaması için resmi kurumlara giderek zaman kaybetmeniz gerekmiyor. SSK hizmet dökümü artık devletin sunduğu resmi internet sitesinden kolayca elinizin altında.

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

Emeklilik hizmet dökümü için tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi