Emeklilik İçin Gerekli Evraklar

 

Emeklilik başvurusu yapmak için öncelikle gerekli olan bazı evrakların ilgili kuruma teslim edilmesi gerekmektedir. Emeklilik gerekli evraklar nelerdir, emeklilik başvurusu için ne yapılması gerekir gibi sorularınız için aşağıdaki linki tıklamanız yeterlidir.

Emekli olabilmek için gerekli işlemleri başlatmadan önce mutlaka emekliliğe hak kazanıp kazanmadığınıza bakmak gerekmektedir. Bunun için de devletin verdiği online sorgulama imkanını kullanmalısınız. Aşağıdaki linki tıklayarak yapılması gerekenler hakkında bilgi alabilir ve emekliliğe hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli olabilmek için öncelikle ödenmiş prim gün sayısının yeterli olması gerekmektedir. Prim gün sayısı, sigortalılık başlangıç tarihine, yaşa göre değişmektedir. Hesaplama işlemleri için devletin resmi sitesinden bilgi alınabilir.

Emeklilik için SGK hizmet dökümü alabilmeniz için gerekli olan şey e-devlet şifrenizdir. Postaneden alacağınız bir e-devlet şifresi ile devletin resmi internet sitesinden SGK emeklilik sorgulama yapın ve emekliliğinize ne kadar kaldığını öğrenin.

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi