Emeklilik Hesaplamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Emeklilik hesaplaması yapmak için artık resmi kurumlara gidilmesi gerekmiyor. Devlet internet üzerinden emeklilik hesaplaması sağlıyor ve bu işlem sadece bir kaç dakika sürüyor.

Emeklilik hesaplarken nelere dikkat edilmedilir. Ödenen prim gün sayısı, emekliliği hesaplanacak kişinin doğum tarihi, sigortalılık giriş tarihi gibi bilgilerin net olmasına dikkat edilmelidir. Emeklilik hesaplanacak olan kişi bu istenen bilgileri sisteme doğru girdiği taktirde, emeklilik yılı ve yaşı bir kaç dakika içerisinde hesaplanmış olacaktır.

Ne zaman emekli olabilirim sorgulaması yapmak artık çok kolay. Hizmet dökümü sorgulaması için resmi kurumlara giderek zaman kaybetmeniz gerekmiyor. SSK hizmet dökümü artık devletin sunduğu resmi internet sitesinden kolayca elinizin altında.

Emeklilik için SGK hizmet dökümü alabilmeniz için gerekli olan şey e-devlet şifrenizdir. Postaneden alacağınız bir e-devlet şifresi ile devletin resmi internet sitesinden SGK emeklilik sorgulama yapın ve emekliliğinize ne kadar kaldığını öğrenin.

Emeklilik hesaplama sayesinde, emekli olmanıza ne kadar kaldığını, prim gün sayınızı, ne kadar daha prim ödemeniz gerektiğini öğrenin. Emeklilikle ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi sorgulayın.

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi