Devlet Kurumlarına Gitmeden SGK Emeklilik Sorgulama

 

Emeklilik sorgulamaları eskiden oldukça zordu. Öncelikle kalkıp mutlaka bir resmi kuruma gitmek gerekmekteydi. Resmi kurumlarda sıra bekleyerek, uzun saatler süren zorlu süreçler sonunda sorgulama alınabiliyordu. Ancak artık devletin sunduğu imkanlar doğrultusunda tek yapmanız gereken tıklamak ve öğrenmek.

Ne zaman emekli olacağınızı, ya da bir yakınınızın ne zaman emekli olacağını sorgulamak için de yapılması gereken tek şey e-devlet şifresi ile aşağıda size verdiğimiz linki tıklamaktır. Bu linki tıklayarak ve e-devlet şifrenizi girerek hem prim gün sayınızı, hem emeklilik yaşınızı öğrenbilirsiniz.

Emeklilik hesaplama işlemleri yaparak ne zaman emekli olacağınızı öğrenmeniz mümkündür. Aşağıda linkini verdiğimiz siteye girdiğinizde sizden istenen bilgileri dodurarak en güvenilir sistem üzerinden hesaplama yapabilmiş olacaksınız. Devletin vatandaşlarına sunduğu bu hizmet ile resmi kurumlara gitmenize gerek kalmadan kolayca hesaplama yapar ve geleceğinizi buna göre planlayabilirsiniz.

Emeklilik için SGK hizmet dökümü alabilmeniz için gerekli olan şey e-devlet şifrenizdir. Postaneden alacağınız bir e-devlet şifresi ile devletin resmi internet sitesinden SGK emeklilik sorgulama yapın ve emekliliğinize ne kadar kaldığını öğrenin.

Sorgulamak için tek yapılması gereken aşağıda sizin için paylaştığımız linki tıklamanız ve e-devlet şifrenizle giriş yapmanız.

SSK hizmet dökümü ne zaman emekli olabilirim tıklayın: https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi