Muğla İli ve 2B, Bedelsiz İade ve Ecrimisil Sorgulama İşlemleri

Muğla İli ve 2B, Bedelsiz İade ve Ecrimisil Sorgulama İşlemleri

 

Daha önce orman vasfı taşıyarak emlak işlemlerine olanak vermeyen arsalar ve çeşitli her türlü arazi, son günlerde hak sahiplerine satış süreçleri ile gündeme taşınmaktadır. Muğla ili de başta olmak üzere her il çerçevesinde yapılmakta olan bu 2b fiyat sorgulama Muğla şeklindeki sorgulamalar zarfında detaylı bilgi öğrenilmektedir.

Bu konu çerçevesinde, yalnızca fiyat sorgulamaları değil, 2b ecrimisil sorgulama işlemleri de Muğla ili başta gelmek üzere yapılmaktadır. Devletin hükmünde ya da özel mülkiyetinde bulunan arsayı izinsiz kullanmak suretiyle, sonucunda bir bedele çarptırılma durumu olan ecrimisil, sorgulama işlemleri kapsamında öğrenilmektedir.

Bütün bu işlemler ve 2b bedelsiz iade sorgulama işlemi gerçekleştirmek isteyen her vatandaş için; http://www.milliemlak.gov.tr/ adresine ulaşarak detaylı bilgi almak ve sorgulama yapmak mümkün kılınmaktadır. Her türlü arsa, arazi fiyat, ecrimisil ve bedelsiz iade sorgulama işlemlerinin de gerçekleştiği bu online devlet platformu yardımı ile, gerekli sayfalara yönlendirilerek, detaylı bilgi almak , sorgulama yapmak ve arsa durumlarını öğrenmek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi