Askere Gidecekler 1995 Doğumlu

ASKERE GİDECEKLER 1995 DOĞUMLU

1995 yılında doğan ve sağlık ve ruh yapısı bakımından sorunu olmayan erkek türk vatandaşları için askerlik muayene tarihleri 2015 yılı için açıklandı. Asal tarafından yapılan bilgilendirmeye göre içinde bulunduğumuz 2015 senesinde 1995 doğumluların nüfus kaydına göre ilk yoklama tarihleri 1-30 Nisan arasında, bulundukları yerleşim yerlerindeki muhtarlıklar ve askerlik şubelerince askıya çıkarılarak ilan edilecek. Askerlik görevini yapacak olanların özellikle kimlik bilgilerine dikkat etmeleri, nüfus bilgilerinde yanlışlık fark edildiği takdirde bunu ilgili nüfus müdürlüklerine giderek düzelttirmeleri gerekiyor.

1.1.2012 tarihinde yürürlüğe giren yasa nedeniyle zorunlu genel sağlık sigortası uygulamasına geçilmiştir. Hükümlü ve tutuklular, TSK’da görevli er, erbaş, yedek subay okulu  öğrencileri , yabancı ülkelerce sağlık yardımları karşılananlar, Türkiye’de bir yıldan fazla ikamet etmeyen yabancı ülke  vatandaşları ve bu tarz vasıfları bulunan kişilerin haricinde Türkiye’de ikamet eden türk vatandaşları için geçerli olan bu sistem, bu şartları taşıyan Türk vatandaşlarına yeni borçlanmaları da beraberinde getirmiştir.  Borcumuzun olup olmadığını, borcumuz varsa da miktarını öğrenmek için ilgili resmi dairelerden 60/g türk vatandaşı borç sorgulama işlemini vakit kaybetmeden yaptırmalıyız.

Belli başlı engelleri nedeniyle özürlü statüsüne giren, 18 yaşını tamamlamış, herhangi bir maddi imkanı ve getirisi olmayan, %40’tan az olmamak kaydıyla özürü bulunan, hayatını idame ettirecek şartlara sahip olmayan özürlü vatandaşlara devlet tarafından aylık verilmektedir.  Maaş konusunda bilgi sahibi olmak isteyen özürlü kişilerin e-bordro adresine girerek 2022 aylık sorgulama yaparak aylık ne kadar para alacaklarını tc no belirtmeden öğrenebilirler.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi