Antalya İli İçin 2B Nitelikli Arsa ve Arazi Sorgulama

Antalya İli İçin 2B Nitelikli Arsa ve Arazi Sorgulama

 

Son günlerde vatandaşın dikkatini çeken, 2b arazilerinin hak sahiplerine satış işlemleri ve bu işlemleri sorgulamak için yapılan duyurular merak konusu olmaktadır. Orman olma vasıf ve niteliğinden çıkmış olan arsaların fiyat sorgulamasının yapılması adına, 2b fiyat sorgulaması işlemleri yapılmaktadır.

Türkiye’de her il için yapılan bu uygulama, öncelikli olarak Antalya, İstanbul ve Muğla çerçevesinde değerlendirilmektedir. Antalya ili için hak sahibi sorgulaması yapacak olan vatandaşın, 2b arazileri sorgulama Antalya başlığı altında bir arama yaparak ilgili siteye ve sorgulama işlemine ulaşmaktadır. Yönlendirecek olan link, resmi bir web sitesi olan ve MEGEM’e ait bir platformdur.

İnternet üzerinde hizmet veren http://www.milliemlak.gov.tr/ adresi ile kişi, 2b arazi fiyat sorgulama Antalya işlemini kolay bir biçimde gerçekleştirmekte ve hak sahibi olarak arsa ya da arazinin durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmaktadır. Orman olarak nitelendirilen arazi ve arsaların bu niteliği artık taşımaması sonucu hak sahiplerine satışlarının kararının alınması ile birlikte, vakit geçmeden işlemlerin yapılması gerektiği  önemle vurgulanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi