Antalya İçin 2B Arazi Bilgileri Sorgulama

Antalya İçin 2B Arazi Bilgileri Sorgulama

 

Orman niteliğini ve vasfını kaybetmiş arazi olarak nitelendirilen ve bu isimle anılan 2b arazilerinin hak sahiplerine satış süreçlerinin kesinlik kazanması ile, 2b arazileri fiyat sorgulama yapılan bir işlem sayesinde bilgi alınmaktadır. İnternet aracılığı ile öğrenilecek bu sorgulama sayesinde bilgi alınmakta ve sorgulama tamamlanmaktadır.

İlk önce Antalya, Muğla ve İstanbul olmak üzere, Türkiye’de bulunan diğer bütün illeri de kapsayan bu satış süreçleri ile ilgili sorgulama yapmak isteyen kişiler, eğer Antalya’da yaşıyor ve Antalya ili için sorgulama yapacaksa bu işlemi, 2b arazi sorgulama Antalya şeklinde arayarak gerçekleştirebilir. Eğer diğer illerde yaşıyor ise vatandaş, o zaman kendi ili dahilinde arama ve sorgulama işlemi yapmaktadır.

MEGEM yani Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün hizmete açmış olduğu resmi web sitesi http://www.milliemlak.gov.tr/ yardımı ile, bu tarz arsalara ait gerekli bilgi ve sorgulama işlemleri yapılırken, Antalya ilindeki 2b araziler için, 2b arazi fiyatları sorgulama Antalya başlığı altındaki bilgi işlem ve detayları da kolay bir biçimde öğrenilmektedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi