Adres Sorgulama İllere Göre

ADRES SORGULAMA İLLERE GÖRE

Adres sorgulama işlemi için, öncelikle sorgulama yapacağımız adresin sahibine ait bilgilere de sahip olmamız gerekir. T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, temin edilmek istenen adreslerin öğrenilmesi noktasında, tatmin edici manada hizmet vermektedir. Detaylı adres bilgileri adres.nvi/gov.tr adresinden bulunabilir.  Alternatif olarak adres sorgulama gov tr adresinden de adres sorgulama konusunda yeterli bilgiye ulaşılabilir.

Bu tarz işlemlerde genel olarak arama yapılmalıdır. Ancak sorgulanmak istenen adres konusunda en azından il bazında bir tahmin varsa, örneğin adres sorgulama İzmir şeklinde filtrelenerek yapılan arama sonuç olarak daha kesin ve istenilene yakın sonuçlar alınmasını sağlar. Şehir, semt ya da diğer yardımcı argümanlar belliyken yapılacak genel arama,  aranılan adresin geç bulunmasına hatta hiç bulunamamasına bile sebebiyet verebilir.

Denizli ilinde yaşanılıyor yahut kısa süreli bir iş ve gezi için Denizli ilinde bulunuluyorsa,  bu ildeki bir semt, cadde, mahalle aranılıyorsa adres sorgulama sistemi Denizli araması yapıldığında çıkan sonuçlardan en üstte yer alan adrese girilerek aranılan adres konusunda tarif edilecek yol ve teknik diğer bilgiler tedarik edilebilir.

Kaynak: https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildirim/…/YerlesimYeriDogrulama.aspx

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi