Adli Sicil Sorgulama İnternetten

Adli sicil sorgulama internetten

Adli sicil bilgilerini öğrenmek isteyenler bunun için internetten e devlet sistemine giriş yaparak sorgulama yapabilirler. Adli sicil sorgulama için sisteme giriş yapıldıktan sonra bilgiler ile sorgulama yapılması yeterli olacaktır. Bu şekilde kişiler adli sicil bilgilerine kolaylıkla ulaşarak bilgi sahibi olabilirler. Her vatandaş e devlet şifresi ile e devlet sisteminden istediği bilgileri kolaylıkla alabilir.

Adli sicil bilgileri kişilerin geçmişte yapmış oldukları herhangi suçların kendi bilgilerine işlenmesi ile kayıt altına alınır. Adli sicil sorgulama internetten kişisel bilgiler ile yapılarak kontrol edilebilir. Aynı şekilde sistemden sorgulama ile bulunan sicil kaydının çıktısı alınarak istenilen alanlarda belge halinde de kullanılır.

Adli sicil sorgulama online olarak e devlet sisteminden istenilen her durumda kolayca yapılabilir. Bunun için TC kimlik numarası ve e devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması gerekir. Bu sistemde giriş için https://www.turkiye.gov.tr/ adresi kullanılır. Her vatandaş kendi sayfasından istediği kişisel ve devlet ile ilgili bilgilerine kolayca ulaşarak detaylı olarak bilgi alabilir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi