Adli Sicil Sorgulama Hangi Sistemden Yapılır?

Adli sicil sorgulama hangi sistemden yapılır?

Adli sicil kaydı almak isteyenlerin artık adliyelere gitmelerine gerek kalmadan internetten de almaları mümkündür. Teknoloji sayesinde isteyen herkes internetten e devlet sistemine giriş yaparak adli sicil kaydını belge halinde alabilir. Adli sicil kaydı sorgulama internetten e devlet sistemine giriş yapılması halinde yapılabilir.

Adli sicil kaydı özellikle işe girişlerde gerekli olması nedeni ile sıklıkla alınması gerekebilir. Bu nedenle devamlı olarak adliyeye gidilmesi ve sırada beklenmesi gerekirdi. Artık günümüzde buna gerek kalmadan internetten adli sicil kaydı sorgulama sonuçları ile adli sicil kaydı belgesi alınabilir. E devlet şifresi ile sisteme giriş yapıldığından öncelikle şifrenin alınması gerekir.

E devlet şifresini almış olanlar sisteme kolaylıkla giriş yaparak istedikleri bilgileri kolaylıkla alabilirler. Adli sicil kaydı sorgulama TC ile yapılamayacağından güvenlik nedeni ile e devlet şifresinin alınması gerekir. E devlet sistemine giriş yapmak isteyenler https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden kolaylıkla diledikleri zaman sisteme giril yaparak adli sicil kaydı bilgilerinin çıktısını yazıcıdan alarak istedikleri alanlarda kullanabilirler.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi