Adli Sicil Sorgulama Dilekçesi Nasıl Alınır?

Adli sicil sorgulama dilekçesi nasıl alınır?

Artık e devlet sistemi ile isteyen her vatandaş istediği bilgilere kolayca internetten ulaşabilir. Bunun için öncelikle e devlet şifrelerini almaları gerekir. E devlet şifresi güvenlik nedeni ile sadece PTT şubelerine kişilerin başvuru da bulunması halinde verilmektedir. E devlet şifresi ile sisteme giriş yapılması halinde adli sicil kaydı sorgulama dilekçesi kolaylıkla alınır.

E devlet sistemi devlet tarafından hazırlanmış ve vatandaşların artık sıra beklemeden daha kolay bir şekilde internetten istedikleri bilgileri almaları için hazırlanmıştır. Bu sistemden adli sicil sorgulama dilekçe örneği görüntülenebilir.  Sorgulama yapmak için kişisel bilgileriniz ile sisteme giriş yapmanız gerekir. Ancak bu şekilde sistemden istediğiniz konuda sorgulama yapabilirsiniz.

Adli sicil sorgulama e devlet şifresi ile yapılabilecek bir sorgulamadır. Şifre sistemin güvenliği nedeni ile alındıktan sonra mutlaka değiştirilmesi gerekir. Adli sicil kaydı herkesin geçmişte yapmış olduğu ve siciline işlenmiş suçlarının olup olmadığını gösteren bir belge olarak özellikle işe girişlerde işveren firma tarafından istenen bir belgedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi