Adli Sicil Kaydı İnternetten Nasıl Alınır?

Adli sicil kaydı internetten nasıl alınır?

Adli sicil kaydı özellikle işe girişlerde her seferde alınması gerekir. Bu nedenle devamlı olarak adliyeye gidilmesi ve sırada beklenerek alınması gerekirdi. Artık adli sicil kaydı almak için e devlet sistemine giriş yapılarak adli sicil kaydı sorgulama yapılması gerekir.

E devlet sistemine giriş yapılması için e devlet şifresinin alınması gerekir. Bu şifre güvenlik nedeni ile sadece PTT şubelerinden alınır. Adli sicil kaydı sorgulama e devlet şifresi ile giriş yapılması halinde yapılır. Bu sadece internetten kolayca adli sicil kaydı belgesi alınarak gerekli olan yerlere verilebilir. Adli sicil kaydı ile kişilerin geçmişte işledikleri suç kayıtları varsa belli olur.

Her vatandaş internetten adli sicil kaydı sorgulama belgesi alarak bu belgeyi gerekli olan yerlerde rahatlıkla kullanabilir. E devlet şifresi ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapıldıktan sonra detaylı olarak bilgi alınabilir. E devlet sistemine giriş yapmak isteyenler internetten https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak istedikleri konuda sorgulama yaparak bilgi sahibi olabilirler.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi