Tramer ve Kısa Mesaj İle Araç Sorgulama İşlemleri

Tramer ve Kısa Mesaj İle Araç Sorgulama İşlemleri

 

İnternet aracılığı ile hizmete gün be gün giren uygulamalar ve sistemler ile, araç sorgulama işlemleri de hız kazanmakta ve anında sorgulama yapabilme imkanları sunarak, kullanıcılara hizmet vermektedir. Araç sorgulama işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleşebildiği uygulamalardan biri de ‘Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ adı altında hizmet vermekte olan Tramer uygulaması olarak geçmektedir.

Araç sorgula tramer ile yapılmak isteniyorsa, http://www.tramer.org.tr/tramer/registerEdit.mxx?cmd=edit adresinden sisteme ilk önce kayıt olması beklenmektedir.  Bunun ardından sistem kullanıcısına araç sorgulama işlemlerini sunmakta ve bu doğrultuda gerçekleşecek çeşitli imkanlar tanımaktadır. Hayatı her geçen gün kolaylaştıran bu uygulama ile kullanıcı, borç bilgilerini öğrenmekte ve güncel bilgileri detaylı olarak almaktadır.

Bir diğer özellik, kısa mesaj gönderilerek yapılan uygulama olarak geçmektedir ki, bu işlem basit ve güncel olan bilgileri almak adına sıkça kullanılmaktadır. Araç sorgulama 5664 olarak geçen ve otomatik sorgulama imkanı tanıyan sistem, kısa mesaj bölümünden 5664 numarasına plaka yazarak yollanması sureti ile sonuç bulmaktadır. Her şebeke ve operatör bu uygulama ile desteklenmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi