TC Kimlik Numarası Kullanarak E-Devlet İle Askerlik Sorgulama İşlemleri

TC Kimlik Numarası Kullanarak E-Devlet İle Askerlik Sorgulama İşlemleri

 

Askerlik yaşına erişmiş ya da bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen geleceğin asker adayları, bilgi alma ve sorgulama yönünde gerçekleşecek askerlik sorgulama 2012 tarzında işlemleri artık kolay bir şekilde halletmekte ve İnternet üzerinden hizmete koyulan bu uygulamalar ile zamandan kazanmaktadır.

Askerlik sorgulama 2012 tc ile yapmak isteyen vatandaşın öncesinde, kimlik numarası ile eşleşecek bir e-devlet şifresi edinmesi mecburi kılınmaktadır. Herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile elde edilecek bu şifre ve TC  Kimlik numarası da kullanılarak E-devlet platformuna giriş yapılması gerekmektedir. E-devlet platformunun resi sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/, bu amaçla kullanılmakta ve kullanıcıya askerlik sorgulama işlemlerini sunmaktadır.

Askerlik sorgulama işlemlerini TC Kimlik numarası ile gerçekleştirmek isteyen asker adayı veya vatandaş, askerlik sorgulama 2013 e devlet kapsamında yapacağı bu sorgulama işlemini şifresi ve kimlik numarasıyla güvenli ve hızlı bir biçimde, gerek bilgisayardan gerekse telefonlarda bulunan e-devlet uygulaması ile halletmektedir. Askerlik ile ilgili daha detaylı bilgi akışı için ise http://www.asal.msb.gov.tr/ adresine ulaşılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi