TC Kimlik Numarası Aracılığı İle Askerlik Sorgulama İşlemleri

TC Kimlik Numarası Aracılığı İle Askerlik Sorgulama İşlemleri

 

Askerlik sorgulama 1993 tc ile yapmak isteyen vatandaş, İnternet ve sayesinde sunulan imkanlar ile, kolay bir şekilde sorgulamasını gerçekleştirmekte ve güncel askerlik bilgilerine anına erişim sağlamaktadır. TC Kimlik numarası haricinde, bir de şifreye ihtiyaç duyulan bu tip uygulamalar, hayatı kolaylaştırırken, vatandaşa da dilediği zaman bilgi alma ve sorgulama imkanlarını sunmaktadır.

Askerlik sorgulama 1993 doğumlular tarafından sorgulanırken E-devlet üzerinden bu sorgulamaya imkan verilmekte ve bir şifreye ihtiyaç duyulmaktadır. Vatandaşın kendisine yakın bir PTT şubesinden bizzat edinmesi gereken e-devlet şifresi ile sisteme giriş sağlanmaktadır. Bunun sonrasında asker adayı sisteme https://www.turkiye.gov.tr/ adresini kullanarak ulaşmakta, şifresi ve kimlik numarasıyla giriş yaparak dilediği sorgulama işlemine başlamaktadır.

Askerlik işlemleri ve sorgulamalarının İnternet ortamına aktarılması dolayısı ile hız kazanan ve kolay bir hale gelen askerlik işlemleri kapsamında, askerlik sorgulama 1993 tc şeklinde yapılacak bir araştırma ile de yönlendirme sağlanmakta ve ilgili adreslere ulaşılmaktadır. Kafasına herhangi bir soru takılan asker adayının  http://www.asal.msb.gov.tr/ adresini ziyaret etmesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi