T.C Kimlik No İle Dava Sorgulama İşlemleri

T.C. KİMLİK NO İLE DAVA SORGULAMA İŞLEMLERİ

T.C. kimlik numaranız ile dava sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. T.C. Kimlik no ile dava sorgulama birkaç farklı sistem üzerinden yapılabilir. Dava sorgulama işlemlerinin düzenli olarak yapılması çok önemlidir. Bu şekilde, geri dönüşü olmayan hak kayıplarının önüne geçilebilir. Kişiler hakkında her gün birçok yeni dava veya icra dosyası açılmaktadır. Bu dosyalardan biri de size ait olabilir. Tebligatın yapılamaması veya duruşmaya gidememeniz gibi bir nedenle davanızı kaybetmeyin. T.C. Kimlik no ile dava sorgulama işlemlerini yapın ve hakkınızın her zaman takipçisi olun.

Bunun için bilinmeyen numaralar arama servislerinin uyap sorgulama sistemlerinden yararlanabilirsiniz. 11818, 11880, 11899 gibi birçok servis artık internet ve uyap işbirliği ile dava sorgulama işlemlerini de yapmaktadır. Bunun için servislerin internet sitelerini kullanabilirsiniz. Dava sorgulama, mahkeme sorgulama ve dosya sorgulama işlemlerinden yararlanmanız mümkündür. T.C. Kimlik numaranızı girmek suretiyle hemen hakkınızda bir dava veya icra takibi açılıp açılmadığını, açılmış ise bunun numarası ve bilgilerini alabilirsiniz. Duruşma gün ve saati gibi kaçırmamanız gereken bilgileri almanız yerinde olacaktır.

Bu uygulamaların yanında, UYAP sisteminden de giriş yaparak adli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sisteme girişler, hakim, savcı, adli personel, bilirkişi ve avukat üzerinden farklıdır. Vatandaşların giriş yapması için t.c. kimlik numarasının yanında e devlet şifresi de alması gerekmektedir. Bu şifreyi ptt şubelerinden  ya da internet üzerinden edinebilirsiniz. UYAP sistemi ülkemizde kullanılan resmi adli internet yargı ağıdır. Bu sistem üzerinden ülkemizde bulunan tüm yargı alanlarında kayıtlara ulaşmak mümkündür. İnternet sistemini kullanarak hukuki işlemlerin düzenli olarak takip edilmesine mutlaka alışmalısınız. Bu şekilde, adli personeli oyalamadan rahatlıkla güncel olarak bilgilere sağlıklı ve dikkatli şekilde ulaşabilirsiniz.

Aramalar:

hakkımda açılmış dava varmı 118,11880 dava sorgulama,tc ile dava sorgulama,icra sorgulama tc kimlik no ile dosya sorgulama,hakkimda acilmis dava varmi,tc ile icra sorgulama,11880 mahkeme sorgulama

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi