Sigorta Acenteleri Sorgulama

Sigorta Acenteleri Sorgulama

Sigortacılık özetle her hangi bir emeklilik, kaza, yangın, doğal afet vs gibi beklenmedik durumlara karşı mal ve can güvenliğinin maddi kısmını karşılamak üzere belirli bir rakam üzerinden prim ödeyerek kişileri güvence altına alan sistemdir. Bu sistem hizmete aracılık eden sigorta acenteleri tarafından yürütülür. Her hangi bir acentenin faaliyet gösterdiği ilde kayıtlı gerçek bir acente olup olmadığını acente levha kayıt no sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz.

Sigorta acenteleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigortacılık bölümünden sorgulanabilir. Bunun için http://www.tobb.org.tr/SigortacilikMudurlugu/SigortaAcenteleri/Sayfalar/Levhaya-Kayitli-Acente-Sorgu-Sayfasi.php linkine tıklayarak acente levha kayıt numarası sorgulama ve bilgi alma işlemi yapabilirsiniz.

Her hangi bir acente sahibi iseniz aynı adres üzerinden bulunduğunuz yıla ait acente levha kayıt ücreti ne kadar diye merak ediyor iseniz öğrenebilirsiniz. Adreste gelen ekrana acentenin unvanı, bulunduğu il, levha no ve vergi no sorularını cevaplayıp sorgula tuşuna basmanız yeterlidir. Acentenize ait bütün bilgileri varsa borçlarınızı detayları ile ekranda görebilir ve döküm alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi