Muhtarlık Sorgula İşlemleri

MUHTARLIK SORGULAMA İŞLEMLERİ

Nüfusa kayıtlı olduğumuz yer farklı yaşadığımız yer farklı bir yerleşim yerinde yaşıyorsak, seçim, sınav ve benzeri tüm önemli evraklar bizim değiştirmeyi unuttuğumuz, yasal olarak değiştirilmesi zorunlu olan adresimize geliyorsa kaydımız bulunan yerin mahalle muhtarıyla doğrudan irtibata geçebilir, ya da herhangi bir arama portalına adres sorgulama muhtar seçeneklerinden çıkan sonuca   göre adresimizi tespit eden yardımcı olucu sistemler mevcuttur.

Yerleşim yeri öğrenme, adres değişikliği gibi problemleri adres sorgulama muhtar işlemleri işlemi yapılmadan da tespit etmek mümkündür. Her bireyin yasal olarak bildirimi zorunlu olan sistemde kayıtlı en son adresi mernis adresi olarak geçmektedir. Mernis adres sistemi, değişiklik gerekçe gösterilerek ve elektrik, su faturası ya da kira kontratosu eklenerek bir dilekçe ile en yakın Nüfus Müdürlüklerinden adres değişikliği yapılabilmektedir.

Yasal adres değiştirme zorunlu olduğu gibi, olası bir dava aşamasında dava aşamasına ilişkin tebligat, sınav belgesi, Yüksek Seçim Kurulunun belirlediği tarihlerde oy kullanma işlemiyle alakalı evrak,  güncel adres bilgilerini ekleyerek değiştirdiğimiz adresimize, doğrudan bize ulaşacaktır. Adres bilgilerinde değişiklik adres sorgulama muhtarlık işlemine gerek olmadan muhtarlıkta yapılması gereken tüm resmi işlemlerin bireyse olarak yapılabilmesine imkan sağlar.

Aramalar:

muhtarlik adres sorgulama

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi