Kısa Mesaj Aracılığı İle Araç Sorgulama Yapılması

Kısa Mesaj Aracılığı İle Araç Sorgulama Yapılması

 

Hayatın, sorgulama sistemleri sayesinde kolaylık kazanması ve vatandaşa sunulan anında sorgulama sağlayan sistemler sadece İnternet üzerinden değil, telefondan kısa mesaj atılarak bile kullanılmakta, vakit kaybetmeden sorgulama yapmaya imkan vermektedir. Araç sorgu sms ile yapılarak, bir kaç dakika içinde, araca ait hasar,detaylar ve mağdur bilgileri öğrenilmektedir,

Cep telefonun mesajlar bölümünden atılan bir mesaj ile, araç sorgu mesajla yapıldığı gibi, her türlü detay bilgi de aynı mesaja cevap olarak telefona anında gelmektedir. Otomatik kontrol imkanı veren bu uygulamayı kullanmak için; 5664 numarasına plaka yazıp göndermek yeterli olmaktadır. Ücretli bir sistem olduğu vurgulanmakta ve yapılacak sorgulamaya göre bu ücret artıp azalmaktadır. Detaylı bilgi için http://www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/SMSSorgulamalari.aspx adresini ziyaret etmek gerekmektedir.

‘Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi’ dahilinde de üye olduktan sonra yapılan sorgulama sayesinde; araç sorgu tramer işlemleri halledilmektedir. İlk adımı gerçekleştirmek için vatandaşın, http://www.tramer.org.tr/tramer/registerEdit.mxx?cmd=edit adresin ulaşması ve yönlendirmeleri izleyerek sisteme dahil olması beklenmektedir. Bundan sonra, sorgulama işlemlerini gerçekleştirmekte ve araç sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde sonuca ulaştırmaktadır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi