İnternet Üzerinden Whois Alan Adı Sorgulaması

İnternet Üzerinden Whois Alan Adı Sorgulaması

 

Sorgulama platformlarının işlev kazanması ve binlerce kullanıcı tarafından sıkılıkla kullanılması ile, aralarına her geçen gün yenisi eklenen alan adı sorgulama sistemleri de artmakta ve kullanıcı dostu olmalarıyla beğeni toplamaktadır. Basit ve hızlı bir işlem zarfında gerçekleştirilen sorgulama işlemleri ilgili yerlere alan adı ve verilen bir kodu girmek sureti ile başarı ile tamamlanmaktadır.

Alan adı sorgulamak adına yapılan, alan adı dns sorgulama başlığı altındaki bu işlemler sayesinde, bir çok alternatif bulunmakta ve bunların arasında http://whois.natro.com/ adresi de yerini almaktadır. Sadece bir güvenlik kodu ve aramak istenilen alan adı da girilmek suretiyle, sorgulama işlemi gerçekleşmekte  ve alan adının kimin üzerinde bulunduğu bilgisine kolay bir şekilde ulaşılmaktadır.

Arasında bir çok adresin bulunduğu sorgulama platformları çerçevesinde, temelde aynı hizmeti kullanıcıya götüren dijital sorgu sistemleri ile alan adı sorgulama whois gibi işlemler halledilmekte ve alan adları ile ilgili merak edilenler cevap bulmaktadır. Bu sayede alan adının mevcut olup olmadığı, mevcut ise kime ait olduğu açığa çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi