İnternet Üzerinden Natro Yardımıyla Alan Adı Sorgulamak

İnternet Üzerinden Natro Yardımıyla Alan Adı Sorgulamak

 

İnternet bazlı yapılmakta olan sorgulamalar ve bu bağlamda sorgulama hizmeti sağlayan siteler günden güne çeşitliliğini ve sayısını arttırmakta ve hızlı sonuca ulaştırdıkları için popüler hale gelmektedir. İnternet alan adı sorgulama kime ait şeklindeki sorgulamaların kolay bir şekilde gerçekleştiği bu sistemler, alan adlarının kimin üzerine kayıtlı olduklarını öğrenmek üzere çalışmaktadır. Farklı siteler dahilinde sorgulamalar yapılmakta ve bilgi alınmaktadır.

Alan adı sorgulamak için ve alan adı sorgulama kimin şeklinde bir sorgu yapmak için kullanılan adreslerden biri de http://whois.natro.com/ olarak geçmektedir. Alan adını girerek ve ekran dahilinde verilen kodu ilgili yerlere eksiksiz biçimde tanıtarak sorgulama işlemi gerçekleşmekte, alanın kime ait olduğu ya da kimin üzerinde bulunduğu gibi bilgilere anında ve kolay bir biçimde ulaşılmaktadır.

Alan adı sorgulama natro tarzında arama motorunda bir arama yaparak sitenin adresine yönlendirme sağlanmakla birlikte, ilgili adresi arama çubuğuna yazarak erişimde de bulunulmaktadır. Kullanıcı, çok sayıda sorgulama platformlarından biri olan sistem ile, hızlı bir şekilde alanın kimin üzerinde olduğunu öğrenmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi