E-Devlet Sistemi Üzerinden TC İle Askerlik Sorgulama Yapılması

E-Devlet Sistemi Üzerinden TC İle Askerlik Sorgulama Yapılması

 

Askerlik sorgulama işlemleri, dijital platform ve uygulamaların da hayatımıza girmesi ile kolay ve hızlı bir hale gelmekte ve sorgulamayı yapan kişiye zamandan kazandırmaktadır. İnternet kullanılarak, hem telefon hem de bilgisayar doğrultusunda hizmet veren bu platformlardan biri de E-devlet uygulaması olarak geçmektedir. Askerlik sorgulama 2013 tc kimlik numarası ile yapmak isteyen vatandaş, bu platforma dahil olarak bilgileri alabilmektedir.

Askerlik sorgulama 2014 e devlet yapılmak isteniyor ise öncelikli olarak bir şifre edinilmesi gerekmektedir. PTT şubeleri tarafından vatandaşa verilen bu e-devlet şifreleri bizzat başvuru yapılarak elde edilmektedir. Sonrasında, resmi bir adres olan  https://www.turkiye.gov.tr sitesine ulaşarak sisteme, TC Kimlik numarası ve alınan şifre ile dahil olunması önem taşımaktadır.

Sisteme girdikten sonra askerlik işlemlerini gerçekleştirmek isteyen ve sorgulama yapmak isteyen asker adaylarının, Milli Savunma Bakanlığı başlığı altındaki askerlik kısmına ulaşması gerekmektedir. askerlik sorgulama 2013 tc ile işlemlerin halledildiği; tertip edilen okulun ve detaylı bilgilerin alındığı platform sayesinde, hızlı ve güvenilir işlemler yapılmaktadır. Detaylı alınması gereken askerlik bilgileri dahilinde http://www.asal.msb.gov.tr/ adresine gidilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi