E-devlet Platformu Üzerinden Askerlik Sorgulama İşlemleri

E-devlet Platformu Üzerinden Askerlik Sorgulama İşlemleri

 

Askerlik işlemlerinin de, diğer bütün sorgulamalar ve işlemlerde olduğu gibi E-devlet platformuna dahil edilmesi sayesinde, vatandaş kolay bir şekilde bilgilerini almakta ve sorgulamasını tamamlamaktadır. Askerlik muayene sorgulama 2012 tarzı bir işlem yapmaya olanak veren uygulamalar ile, bir şifre ve TC Kimlik numarası yardımı ile, hızlı bir biçimde sorgulama işlemine olanak verilmektedir.

Askerlik muayene sorgulama 2013 doğrultusunda işlem yapmak isteyen kişinin öncelikli olarak en yakınında bulunmakta olan bir PTT şubesine giderek, E-devlet şifresi alması beklenmektedir. Bunun sonucunda, kimlik numarasını da kullanarak platforma https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden giriş yaparak, ilgili bilgilerini sorgulama sureti ile ulaşmaktadır.

Askerlik muayene sorgulama e devlet üzerinden yapmak isteyenin bir şifreye ihtiyacı olacağını unutmaması gerekmektedir. Her şekilde işine yarayacak olan bu şifre ile, tertip edildiği okulu öğrenmek yanı sıra, asker sonrası terhis belgesi bile yazdırma imkanına sahip olmaktadır. Daha kapsamlı bilgi almak isteyen asker adaylarının, http://www.asal.msb.gov.tr/ adresini ziyaret ederek Sıkça Sorulan Sorular kısmını incelemesi faydalı olmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi