Askerlik Sorgulamaya Dair Öğrenilmesi Gereken Bilgiler

Askerlik Sorgulamaya Dair Öğrenilmesi Gereken Bilgiler

 

Askere gitme çağına erişmiş ve bu konuda ne yapması gerektiğini sorgulayan asker adayları ve gençler; bu bilgileri İnternet aracılığı ile artık net ve kesin bir şekilde alırken, resmi olarak hizmet veren devlet siteleri sayesinde de hem başvuru hem de sorgulama işlemlerini halletmektedir. Askerlik muayene sorgulama 1991 tarzı işlemlere olanak veren E-devlet platformu ile, askerden önce ve sonrasında sorgulamalar yaparak her türlü bilgiye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Askerlik muayene sorgulama 1993 gibi sorgulama işlemlerine olanak veren E-devlet platformu, PTT şubesinden alınacak bir şifre yardımı ile, sorgulama işlemleri yaparak asker bilgilerine ulaşımı kolay hale getirmektedir. Askerlik başvurusu randevusu alınacağı gibi, askerlik sonrasında, asker olma ilişkisinin kesildiğine dair bir belge bile buradan çıkarılmaktadır.

E-devlet üzerinden randevu işleminin de hizmete açılması ile kolaylaşan askerlik işlemleri, askerlik muayene kağıdı sorgulama gibi sorgulamaların yanında, asker adayının tertip edildiği okulu, tarih, yer ve zaman ile göstermekte ve detaylı bilgi sunmaktadır. Daha kapsamlı bilgi için; http://www.asal.msb.gov.tr/ adresi ziyaret edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi