Askerlik Sorgulama İşlemleri ve İzlenecek Yollar

Askerlik Sorgulama İşlemleri ve İzlenecek Yollar

 

Her türlü askerlik sorgulama 1993/1 şeklindeki işlemlerin yapılması adına çeşitli bizzat ya da İnternet tabanlı uygulamalar yer almakta ve vatandaşa bilgi akışı vermektedir. Asker çağına yeni girmiş bir asker adayının bizzat başvurması gereken askerlik şubesi kapsamında muayene olması ve işlemlerini halletmesi gerekmektedir.

Askerlik sorgulama 1993/2 gibi işlemlerin gerçekleşmesi adına muayenesini olan asker adayının, bundan sonra ne yapacağına dair detaylı bilgileri alması adına; Milli Savunma Bakanlığı tarafından hizmete açılmış olan ve  Askeralma Daire Başkanlığı dahilinde hizmet veren http://www.asal.msb.gov.tr/ sitesi ziyaret etmesi gerekmektedir. Her çeşit bilgiye ulaşılacak olan bu site kapsamında Sıkça Sorulan Sorular kısmına bakılmakta, ve daha önce aynı soruları soran kişiye cevaben faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Askerlik işlemlerini yaptırmak isteyen ve askerlik sorgulama 1993/3 tertipli bilgileri almak isteyen asker adayının ya da vatandaşın, İnternet ortamında da E-devlet platformunu kullanarak güncel bilgilere ulaşması mümkün kılınmaktadır. TC Kimlik numarası ve PTT ile edineceği şifre ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresine de ulaşarak sisteme giriş yapması beklenmektedir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi