Askerlik Muayene Kağıdı ve Yapılacak Askerlik İşlemlerine Dair

Askerlik Muayene Kağıdı ve Yapılacak Askerlik İşlemlerine Dair

 

Türkiye sınırları içinde yaşayan ve  Türk vatandaşı olan her erkeğin zorunluk olarak yapması gereken askerlik vazifesi her yıl olduğu gibi bu sene de, müracaatlar, askerlik işlemleri ve bilgi alma konusunda bir  hayli yoğun geçmektedir. Askerlik muayene kağıdı ne zaman gelir 1995 şeklinde sorulan sorulara cevap olarak; kişinin en yakın askerlik şubesine başvurması gerektiği ve işlemlerini bu yönde halletmesi gerektiği söylenmektedir.

Askerlik muayene kağıdı ne zaman gelir 1996 tarzındaki bir soruya ise; 2015 yılı itibariyle 20 yaşına girmiş olan 96 doğumluların, muayene ve yoklama işlemlerini sonuca ulaştırmak için bağlı olduğu askerlik şubesine gitmesi ve askerlik başvurusunu yapması beklenmektedir. Bütün işlemlerin ardından, asker adayı, tertip edildiği yeri İnternet sayesinde, E-devlet platformundan öğrenmektedir.

Askerlik muayene kağıdı kaybettim endişesi ile merakta olanların ise, en yakın askerlik şubesine bizzat başvurarak bunu iletmeleri gerekmektedir. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Daire Başkanlığı tarafı ile hizmet açılmış olan resmi  İnternet sitesi http://www.asal.msb.gov.tr/ ile daha fazla bilgi almak mümkün görünmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi