Asker Sorgulama İşlemleri ve E-devlet Uygulaması

Asker Sorgulama İşlemleri ve E-devlet Uygulaması

 

Askerlik doğrultusunda ulaşacak bilgilerin kolay hale gelmesi ve bazı uygulama ve platformlar ile sorgulama şekillerinin alternatif kazanması ile, asker adayı olan vatandaşın yapacağı işlemler de bu hususta hız kazanmakta ve zamanını almamaktadır. Askerlik muayene sorgulama 2012 doğrultusunda yapılacak bir işlemin E-devlet platformu ile sağlanması bu konuda alınan doğru ve kesin bilgiyi de güvenilir kılmaktadır.

Askerlik muayenesi sorgulama 2013 gibi işlemlere olanak ve imkan tanıyan platform;  https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden hizmet vermekte ve bu hizmeti sağlarken bir E-devlet şifresi kullanılması gerektiğini vurgulamaktadır. Bir PTT şubesine bizzat başvurmak sureti ile elde edilecek olan şifre ile sisteme giriş yapılması beklenmektedir. Bunun sonucunda asker adayı, askerlik işlemlerini görüp sorgulama imkanına erişmektedir.

Askerlik sorgula e devlet işlemlerini yapmak isteyen vatandaş, şifresini edindikten sonra sisteme TC Kimlik numarası ile dahil olarak, Milli Savunma Bakanlığı başlığı altındaki hizmet sıralamasında istediği tercihi yapmaktadır. Bu doğrultuda, tertip edilen yer, başvuru randevuları ya da terhis belgesi gibi konulara ulaşarak, işlemlerini güvenli bir biçimde sonuca ulaştırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi