Arsa Vergisi Sorgulama Ankara

Arsa Vergisi Sorgulama Ankara

Bir arsa alım satım işlemi sırasında arsanın belediyelerde kayıtlı olan tapu değeri üzerinden alım satım vergisi ödenir. Ya da bir il sırında bulunan arsa veya evin her yıl ödenmesi gereken emlak vergisi söz konusudur. Ankara il il sınırlarında arsa vergisi sorgulama ankara işlemi yapacaksanız www.ebelediye.antalya.bel.tr/webportal/index.php adresinden e vergi sorgulama ve ödeme hatta makbuz alma işlemi yapabilirsiniz.

Benze işlemi Gelirler idaresi Başkanlığı resmi web sitesin sorgulama linki olan www.intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC adresine girerek arsa vergisi sorgulama antalya ilindeve ülkemizin her ili için yapabilirsiniz. TC kimlik no ve e devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra il, ilçe, mahalle, ada, parsel numaralarını girdiğinizde vergi borcuna ilişkin detayları alabilirsiniz.

İzmir il sınırlarında arsa vergisi sorgulama izmir ilçeleri için e işlem merkezinin resmi sitesi olan www.izmir.bel.tr/eislem/Giris.aspx önce online işlem için kayıt olmanız veya daha önceden kayıt olmuşsanız kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Daha sonra ilçe, mahalle, ada, parsel kayıtlarını girip sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz aynı linkten vergi borcunuzu kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi