Arsa Sorgulama Kayseri

Arsa Sorgulama Bursa

            Her hangi bir arsanın e devlet veya Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden imar, vergi, tapu vs durumuna ait bilgiler öğrenilebilir. Örneğin Kocaeli il sınırları içinde bir arsaya inşaat yapacaksınız ve arsa sorgulama kocaeli işlemi ile arsaya ait imar durumu, tapu detayları, vergi durumunu vb konuları bilmek için www.parselsorgu.tkgm.gov.tr Tapu ve Kadastro Genel sitesinden alabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde site size şu bilgileri İl, İlçe, Mahalle Köy, Ada ve Parsel numaralarını girmenizi isteyecektir. Sorgulama butonuna basarak mesela arsa sorgulama kayseri ilindeki bir arsaya ait tapu, imar, vergi değeri, haciz durumu vs bilgilerinin detayları açılır.

E devletten aynı yönde araştırma yapmak olasıdır. www.turkiye.gov.tr/imar-sorgulama linkine girip İl, ilçe, mahalle, Ada ve parsel numaralarını yazarak ta arsa bilgileri araştırması yapılır. İlk olarak E devlete TC kimlik numaranız ve şifreniz ile girin. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne geçiş yapın sonra arsa sorgulanama konya ilindeki arsanın örneğin tapu detay kısmını tıkladığınızda aranan bilgiye ulaşırsınız.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi