Arsa Sorgulama Bursa

Arsa Sorgulama Bursa

            Ülkemizin hangi il sınırlarında olursa olsun bir arsanın e devlet veya Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden imar, vergi, tapu vs durum sorgulaması yapılabilir. Örneğin Bursa il sınırları içinde bir arsa almak istiyorsanız ve arsa sorgulama bursa işlemi ile arsaya ait imar durumu, tapu detayları, vergi durumunu vb konuları bilmek için www.parselsorgu.tkgm.gov.tr Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün resmi linkine girip sorgulama başlığı altından işlem yapabilirsiniz.

Linkte açılan sayfadaki bilgileri İl, İlçe, Mahalle Köy, Ada ve Parsel numaralarını ilgili kısımlara girerek sağ altta bulunan sorgulama butonuna basarak söz temsil arsa sorgulama erzurum ilindeki bir arsaya ait tapu, imar, vergi değeri, haciz durumu vs bilgileri görülür.

E devlet kapısından www.turkiye.gov.tr/imar-sorgulama linkine girip İl, ilçe, mahalle, Ada ve parsel numaralarını yazarak ta arsa sorgulaması yapılır. İlk olarak E devlete TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş girdikten sonra İzmir il sınırlarında arsa sorgulanama izmir ilindeki arsanın örneğin imar detayını almak mümkündür. Bütün sorgulama işlemleri aynı tarzda ilçe belediyelerinin resmi siteleri üzerinde bulunan e imar bölümünden yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi