Arsa Sorgulama Ankara

Arsa Sorgulama Ankara

            Türkiye deki bütün il ve ilçelerde kayıtlı arsalara ilişkin e devlet veya Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünden sorgulama yapılabilir. Ankara il sınırları içinde bir arsa almak istiyorsanız ve arsa sorgulama ankara işlemi ile arsaya ilişkin, imar, tapu, vergi durumunu öğrenmek istiyorsanız, örneğin parsel sorgulamak için www.parselsorgu.tkgm.gov.tr Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün resmi linkinden yapabilirsiniz.

Linke girdiğinizde İl, İlçe, Mahalle Köy, Ada ve Parsel numaralarını ilgili bölümlere girerek sağ alttaki sorgulama tuşuna basarak söz temsil arsa sorgulama ankara mamak ilçesindeki bir arsaya ilişkin tapu, imar vs bilgilerine ulaşırsınız.

Aynı işlemi e devlet kapısından www.turkiye.gov.tr/yenimahalle-belediyesi-yeni-imar-sorgulama linkine girip İl, ilçe, mahalle, Ada ve parsel numaralarını yazarak ta yapabilirsiniz. Ama öncelikle e devlete TC kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak girmek gerekir. Ankara da arsa sorgulanama ankara yenimahalle ilçesindeki arsanın imar detayını alabilirsiniz. İlçe belediyesinin resmi sitesinden e imar bölümünden aynı bilgileri girerek sorgulama yapmanızda mümkündür.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi