Araç Vergisi Sorgulama 2014 Plaka ile

Araç Vergisi Sorgulama 2014 Plaka ile

Türkiye de genel, şahsi her nevi bilgiye çabucak ulaşmamızı sağlayan alt yapımız var.  Bilgilerin toplandığı bu merkezin adı E-Devlet. Sorulacak bilgilere ait herhangi bir detayı,  sürekli kullandığınız arama motoruna girerek,  Örneğin aracınızdaki geçmiş yıllara ait vergi borcu bilgilerinize ulaşmak için, araç vergisi sorgulama 2012 plaka ile yazıp arama işleminden ibaret.

intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU araç vergisi sorgulama 2013 plak ile işlemini yapabilirsiniz. E devlet kapısından TC kimlik no ve şifreniz ile ilgili linke ulaşabalir ve plaka üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

www.intvd.gib.gov.tr adresinden araç vergisi sorgulama 2014 plaka ile işlemini gelirler vergi dairesi başkanlığının linkine girmek sureti ile, açılan ekranda Plaka, Özel plaka, Tc kimlik veya vergi kimlik numarası, Tescil tarihi bilgilerinin doldurulduğu ekran açılır. Eğer araç ticari ise plakayı özel plaka kısmına yazarsınız. TC kimlik no yerine vergi no yazılır. Tescil tarihi kısmına aracın ruhsat üzerindeki tescil tarihi yazılır. Eğer satış tamamlanmış ise noter tescil tarihi veya aracın piyasaya çıkış tescil tarihi yazılır.

 

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi