Araç Vergi Borcu Sorgulama Plakadan

Araban mı var bas gaza…

Borçlu olmaktan kimse hoşlanmaz ya da borçlu bir mülk edinmekten. Araç vergi borcu sorgulama plakadan dahi yapılabilmektedir. Kendinize ait bir araç için ya da yeni almaya karar verdiğiniz bir araç için sadece plakasını yazarak bir borcu olup olmadığını kontrol edebileceğiniz ve devlete ait olan sitenin linki ; https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU

Sorgunuzu tamamladınız sıra geldi araç vergi borcunuzu ödemeye, https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV  linkini kullanarak aracınıza ait tüm borçlarınızı görebilir ve kredi kartı kullanıyorsanız ödemenizi yapabilirsiniz. Birçok banka size bu konuda kolaylık sağlayacak taksitlendirme seçeneği de sunmuştur. Kendinize uygun olan bir tane seçeneği seçerek ödemenizi yapabilirsiniz.

Araç sahiplerinin derdi bununla da bitmiyor tabi. Birde cezalar var. Seyir esnasında çeşitli sebeplerden dolayı aracımıza trafik cezası kesilmiş olabilir. Kırmızı ışıkta geçmek bile ceza almamızın bir sebebidir. Emniyet kemeri kullanmamak vs vs. Peki, bu aldığımız cezaları nerden öğrenebiliriz. Araç vergi sorgulama egm, için emniyet genel müdürlüğüne ait site üzerinden http://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx linkini kullanarak tüm borçlarınızı görebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi