Araç Vergi Borç Ödeme

Dikkat bizi kazalardan korur

                Trafik sorununun bu kadar yoğun olduğu bir ülkede, kaza olasılığı, kaza yapmama olasılığından daha yüksektir. Tabii ki de bu kaçınılmaz bir sorun değil. Trafikte bizi kurtaracak en önemli şey dikkatli olmakla başlıyor. Bir araç almaya karar verdiğinizde bu aracın sizden önceki bir zamana ait araç tramer sorgulamasını ücretsiz yapmak için http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx linkini kullanmalısınız böylelikle, aracınızın yürüyen aksamının ne kadar güvenli olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Varsayalım ki kendinize 4 yasında bir araç beğendiniz ve almaya karar verdiniz. Bu durumda aracınızın ruhsat çıkısı 2011 yılına ait olmalıdır. Araç vergi sorgulama plakadan 2011 yılı için https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MTV_SORGU linkini kullanarak satın almadan öncesinde aracın eskiye ait bir vergi borcu var mı diye aratabilirsiniz.

Aracımızı aldık bir yıl trafikte yer edindik. Şimdi vergimizi ödemeye geldi sıra illa bir yerlere gidip sıra beklemek ve her saniyesi değerli olan günümüzü kaybetmeye gerek yok. Araç vergi borç ödemeyi internet başından online olarak yapabilmek için sadece kredi kartı kullanıcı olmanız yeterlidir. Kullanmanız gereken link https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi