Araç Trameri Sorgulama

Araba almak da zor zanaat

Bir araba almaya karar verdiniz zaman, bu aracın satın alım masraflarının dışında başka bir şeyi olup olmadığını merak etmeniz kadar doğal bir şey yoktur herhalde. Alacağınız aracın fiyat bilgisinden de önce,  eğer bir kazaya karıştıysa bu kaza sonucu uğradığı kusur bilgileri, gördüğü hasar bilgileri, hatta trafik poliçe bilgileri gibi sorulardır. Tüm bu soruların cevaplarını araç trameri sorgulama ile öğrenebileceğimizi unutmayalım…  Bir göz atmak isterseniz, linki kullanabilirsiniz. http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx

Sıfır araba almanın pek mümkün olmadığı bu günümüzde, almaya karar verdiğimiz arabanın ilk sahibinin bir borcu olup olmadığı da bizi ilgilendiren diğer bir konudur. Aracın ilk sahibi herhangi bir şekilde bankaya, devlete ya da herhangi başka bir yere borçlanmış ve arabasını ipotek ettirmiş olabilir. Ruhsatı üzerine almadan önce araç ipotek sorgulamasını https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama mutlaka bakmalısınız ve böyle bir sıkıntısı olan araçlarda, siz üzerinize devir alırken, ilk sahibi tarafından mutlaka bu borcun kapanmasını sağlamalısınız. Bunu yapmadığınız taktirde ilk sahibinin borcu yüzünden aracınız elinizden gidebilir.

Herhangi bir ipotek durumu olmadığını öğrendik ancak iş bununla da bitmiyor. Şimdi ise yapmanız gereken, araç vergi borcu sorgulama olacaktır. Bun için de  http://www.gib.gov.tr/index.php?id=771  linki kullanabilirsiniz. Tüm sorularınızın cevabını aldıysanız artık iyi günlerde kullanın demekten başka bir şey kalmıyor.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi