Araç Sorgulama Trafik Cezaları

Araç Sorgulama Trafik Cezaları

 

Trafikte seyir halinde iken her hangi bir nedenden dolayı cezaya maruz kalmış isek veya satın almayı düşündüğümüz bir aracın üzerinde ceza olup olmadığını öğrenmenin birkaç yolu vardır. Bu işlem E devlet üzerinden araç sorgulama trafik cezaları bölümünden yapılır. E devlete TC kimlik numaranız ve PTT den aldığınız şifre ile www.turkiye.gov.tr/kugm-ceza-sorgulama adresine girip Plaka numarası yazılarak cezaya ilişkin detaylar alınabilir.

Ayrıca Kısa mesaj ile trafik cezalarınızı öğrene bilirsiniz. Alacağınız aracın araç sorgulama trafik cezası Avea, Vodafone ve Turkcell kullanıcıları 1189 a plakadan sorgulamak için  TPC boşluk plaka no, tescil tarihinden sorgulamak için TPC boşluk tescil tarihi, TC kimlik numarası ile sorgulamak için TPC boşluk TC kimlik no yazıp kısa mesaj atarak öğrenebilirler.

Kasko sigorta sorgulaması yani araç sorgulama tramer yapacaklar Avea, Vodafone ve Turkcell ‘ in ortak servisi olan 5664 e 4 TL karşılığında KTT boşluk tramer numarasını yazarak öğrenebilirler. Aynı işlemi www.sbm.org.tr/tr/Sayfalar/SMSSorgulamalari.aspx sigorta bilgi gözetim merkezinden poliçe sorgulaması alt başlığına girip yapabilirler.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi