Araç Sorgulama Mesaj No

ARAÇ SORGULAMA MESAJ NO

 

Araç sahipleri zaman zaman çeşitli nedenlerle, araçlarının durumunu takip etmekte zorlanırlar. Araçlarına kesilmiş herhangi bir ceza ya da  ödemesi unutulmuş bir taşıt vergisi bir gün karşılarına çıkacak birikmiş bir borç yığını oluşturabilmektedir. Araç sahiplerinin bu tür sıkıntılarla boğuşmaması için Sigorta Bilgi Merkezi, bir sistem oluşturmuştur. Bu sistem sayesinde; araç  sorgulama mesaj no olan OTOKONTROL  5664 ile araç bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Trafikte yoğunluk sık sık kazalara neden olmaktadır. Zaman zaman bu yoğunlukta seyreden araç farketmeden yapılan hatalarla eds (elektronik denetim sistemleri) ile tespit edilmekte ve araç sahibine ceza kesilmesine neden olmaktadır. Araç sorgulama msj sistemi sayesinde; bu borçların öğrenilmesi ve borçlar katlanmadan ödenmesi kolaylaşmıştır.

Sigorta Bilgi Merkezi; Vodafone, Avea, Turkcell gibi GSM operatörleriyle entegre olmuş ve bu sayede çok kısa sürede araçların varsa ceza ya da vergi borçları, karıştığı kazalar, tespit tutanakları, trafik poliçesi gibi bilgilerine ulaşmak mümkün olmaktadır. Araç sorgulama mesaj ücreti; Sigorta Bilgi Merkezi tarafından tüm operatörler için 4.00 TL olarak belirlenmiştir.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi