Amorti Sorgulama

Amorti Sorgulama 2014

Milli piyango idaresi Osmanlının kurduğu ilk kurumlardan biridir. İdare yabancı piyango şirketlerini ve piyangolarını yurt içine sokmamak, Her türlü piyango girişimini kontrol edip yasaklamak, Piyango ve çekilişli organizasyona izin alınmak üzere kurulmuştur. Daha sonra Türk hava yollarını güçlendirmek için Teyyare Bileti organizasyonu yapan kurum 1988 Milli Piyango İdaresi Başkanlığına bağlanmıştır. Yaklaşık 120 yıldır çekilişlere imza artan kurumun son rakamı tutan biletine amorti denir. İdarenin resmi sitesi olan www.millipiyango.gov.tr adresinden amorti sorgulama işlemi yapılabilir.

Milli piyango biletleri her ayın 9,19, ve 29 unda çekilir. Bunun dışında özel gün ve haftalarda diğer haftalara göre daha yüksek oranda ikramiye verilen çekilişlerde vardır. Bileti satın aldığınızda arkasına ad, soy ad yazıp imzalamanız kendinizi bir ikramiye çıkması durumunda güvence altına almanız için önemlidir. Çekilişlerde ikramiye miktarları son rakamdan başlayarak son iki, son üç, son dört, son beş ve altı rakam üzerinden olur. Biletler tam, yarım, çeyrek ve zaman zaman çok büyük ikramiye dönemlerinde beşte bir oranında oranlanır. Her çekilişin listesi basın yolu ile ilan edilmekte olup www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php linkinden sonuçları çekiliş tarihi ve bilet numarasını girerek alabilirsiniz. Biletinize amorti sorgulaması yapmak için aynı linkten girerek sorgulayabilirsiniz.

İkramiyeler bir yıl içinde alınabilir olup örneğin amorti sorgulama 2014 yılına ait bir bileti www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php biletin tarihi ve numarasını girerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi