Amorti Bilet Sorgulama 2014

Amorti Bilet Sorgulama 2014

Milli piyango çekilişleri Milli Piyango İdaresi Başkanlığınca yapılır. Özel bir organizasyon veya hayır için dahi olsa idareden izin almak gerekmektedir. Bir biletin son rakamına ikramiye çıkması durumunda o bilete amorti bilet denir. Çıkan ikramiye miktarının adına ise amorti denir. Milli Piyango İdaresi Başkanlığının www.millipiyango.gov.tr sitesinden amorti bilet sorgulama işlemi yapılabilir.

Milli piyango bileti satın aldığınızda arkasına adınız soyadınızı yazın imzalamanız sizin faydanızadır. Biletin bir başkası tarafından kullanılmasına engel olursunuz. Bilet çıkan ikramiyeden alacağınız paya göre tam, yarım, çeyrek ve çok büyük ikramiyeler ödenen özel günlerde beşte bir olarak düzenlenir. Kurum bir Milyon Türk Lirasına kadar olan ödemeleri şubelerinden bundan büyük ödemeleri Ankara da ki Genel Müdürlüğünden yapar. Beş bin lira ve altı ödemeler bayiden alınabilir. Örneğin biletinize en küçük ikramiye olan ve son rakama göre ödenen amorti çıkmışmı diye bakmak amorti bilet sorgulaması yapmak için www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php linkinden çekilişin sonuçları çekiliş tarihi ve bilet numarasını girilip alınabilir

İkramiyeler bir yıl içinde dilediğiniz zaman alınabilir. Bu sebepten geçmiş bir yıl sorgulaması amorti bilet sorgulama 2014 yılına ait bir bileti www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php biletin tarihi ve numarasını girerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi