Amerikan Vize İşlemleri

Amerikan Vize İşlemleri

Yurt dışına çıkış işlemlerinde bir ülkenin bir başka ülke vatandaşlarına izin verdiğini belgeleyen işleme vize denir. Vize pasaport ve gerekli evrakların tamamlanması ve ilgili konsolosluğa müracaat ile yapılır. Söz temsil Amerikan vize işlemleri www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden yapabilirsiniz. İlgili siteden alınan 160 nolu form doldurulur. Bilgi formunda istenen gerekli şartlar yerine getirildikten sonra müracaatta bulunmak üzere randevu alınır. İşlemler dört ila altı hafta sürmektedir. Bu süreç direk olarak Amerika Birleşik Devletlerinden yapıldığından tüm evrak ve durumunuz aynı olan bir başka vatandaşa göre vizenizin uzaması veya çıkmaması söz konusu olabilir.

Randevu alma işlemini online  www.turkish.turkey.usembassy.gov/randevu_sistemi.html adresinden yapabilirsiniz. Randevu günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleridir. Randevu saatleri 13:30-16:30 saatleri arasındadır. Randevunuzun amerikan vizesi durum sorgulama işlemini aynı linkten yapabilirsiniz.

Konsolosluk size internetten takip için bir idari işlem numarası verir. www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden amerikan vize sorgulama işlemi ile evraklarınızın geldiği durumu görebilirsiniz. Vize işleminizin her hangi bir sebepten beklemesi, reddedilmesinin nedenini görüp gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi