Amerika Vizesi Sorgulama

Amerika Vizesi Sorgulama

İster gezi ister ise iş nedeni ile olsun yurt dışına çıkış işlemleriniz gideceğiniz ülkenin izni ile olur. Bu izin verme işlemine vize yani giriş izni denir.  Vize işlemleri başkonsolosluklar üzerinden yapılır. Pasaportunuz ve diğer evraklarınız ile müracaat etmeniz gerekir. Söz temsil Amerika Birleşik Devletlerine gitmek gibi bir arzunuz var ise konsolosluğa vize isteğinde bulunmanız gerekir.  İlgili konsoloslukta devam eden vize işlemleriniz amerikan konsolosluğu vize sorgulaması www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden yapabilirsiniz.

Konsolosluk size bir idari işlem numarası verir. Bu numara internet üzerinden dosyanın takibi için önemlidir. www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden amerika vizesi sorgulama işlemi ile evraklarınızın geldiği durumu görebilirsiniz..

Vize işlemine ilk kez başlayacaklar konsolosluktan randevu alılar. Randevu alma işlemini online  www.turkish.turkey.usembassy.gov/randevu_sistemi.html adresinden yapabilirsiniz. Randevu günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleridir. Randevu saatleri 13:30-16:30 saatleri arasındadır. Randevunuzun amerikan vize durum sorgulamaişlemini aynı linkten takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi