Amerika Konsolosluğu Vize Sorgulama

Amerika Konsolosluğu Vize Sorgulama

Vize işlemi yurt dışına çıkışlarda gideceğiniz ülkenin size belirli bir süre dahilinde ve süreniz bittiğinde ülkeden çıkmanız şatı ile giriş izni vermesi anlamına gelir. Uluslar arası dolanımlarda pasaport denilen bir nevi kimlik ile gezi yapılır. Vize işlemi pasaport ile müracaat etmeniz ve ülkenin sizden istediği ekstra evrakları hazırlamanız ile olur. Bu işlemler her ülkede bulunan ve o ülkeyi temsil eden konsolosluklar aracılığı ile yapılmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerine gidecek olan bir vatandaş konsolosluğa vize isteğinde bulunmuş ve amerika konsolosluğu vize sorgulaması www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden yapabilirsiniz.

Amerika ya Vize başvurusu yaptığınızda bir idari işlem numarası verilir. Bu numara ile PTT ile başkonsolosluğa evraklarınızı göndermeniz gerekir. www.usvisa-info.com linkten evraklarınızı ve pasaportunuzu teslim alacağınız adresi belirleyebilirsiniz.  www.turkish.turkey.usembassy.gov adresinden amerika vize sorgulama işlemi ile evraklarınızın hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Vize işlemine yeni başlayacaklar önce randevu alacaklardır. Randevu alma işlemini online  www.turkish.turkey.usembassy.gov/randevu_sistemi.html adresinden yapabilirsiniz. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 13:30-16:30 saatleri arasında randevu verilmektedir. Randevunuzun amerika vize randevu sorgulamaişlemini aynı linkten takip edebilirsiniz.

Aramalar:

amerika vize sorgulama

Bir Cevap Yazın

İsim *
E-posta *
İnternet sitesi